• bgb

Konturimi i trupit Velashape

 • Cavitation RF Lipolaser 6-In-1 Machine

  Cavitation RF Lipolaser Makinë 6-në-1

  Cavitation RF Lipolaser 6-Në-1 Pajisja kombinon multi-teknologjitë e RF Multipolar dhe Bipolar me Vakum, 40K Cavitation dhe Lipolaser.

  RF multipolare dhe bipolare me vakum

  RF Multipolar i avancuar jep energji termike thellësisht në shtresën e dermës, dhe fut aplikimin e valëve elektromagnetike për të kthyer proceset fiziologjike. Ajo ofron rezultate efektive të trajtimit në celulitin, skulpturimin e trupit dhe rigjenerimin e kolagjenit.

  Kavitacioni me ultratinguj

  Me kokë kolektive të fortë të valës së zërit, vala e fortë e zërit prej 40KHZ mund të lëshohet për të dridhur qelizat dhjamore me shpejtësi maksimale dhe për të prodhuar xhepa të shumtë të ajrit vakum brenda dhe jashtë qelizave yndyrore, duke ndikuar në mënyrë të fuqishme në qelizat e yndyrës për të gjeneruar shpërthim introvert dhe shpërbërjen e trigliceridit në glicerinë dhe falas Acidet yndyrore.

  Lipolaser

  E njohur si lazer i butë, lazer i ftohtë ose terapi lazer me nivel të ulët, lipolaser përdor dritën e kuqe të energjisë lazer 650nm për të depërtuar në lëkurë, kur qelizat dhjamore simulohen, membrana qelizore do të krijojë poret për të lëshuar acide yndyrore dhe glicerinë. Qelizat dhjamore do të digjen ose drenohen nga qarkullimi limfatik me terapi infra të kuqe.

 • Ultrabox 6 IN 1 Cavitation RF Slimming Machine

  Ultrabox 6 IN 1 Cavitation RF Makinë Hollimi

  Makineria miraton valë tejzanor për të arritur rezultatin e parashikuar të heqjes së dhjamit, i cili është efekti Cavitation. Duke përdorur veprimet e sigurta dhe jo-invazive të shpërthimit të dhjamit në indet dhjamore, kjo makinë tregon një përparim të madh teknologjik dhe një zhvillim të ri të teknologjisë botërore të tretjes së dhjamit.

  Makina holluese Cavitation RF mund të shpërthejë në mënyrë efektive Celulitin. Duke u përqëndruar në valët akustike me frekuencë të lartë, ajo prodhon efektin Cavitation për të shpërthyer Celulitin, përmes krijimit të mikro-flluskave të vogla brenda qelizave yndyrore të cilat implodohen dhe shkaktojnë dëmtimin e qelizave dhjamore

  duke çliruar të gjitha lëngjet e saj yndyrore pa dëmtuar ndonjë ind tjetër trupor, siç janë enët e gjakut dhe sistemi limfatik. Pas kësaj, trupi njeh qelizat e dëmtuara të yndyrës dhe lëngjet si toksina dhe pastaj heq heqjen e tyre nga trupi përmes sistemeve limfatike dhe vaskulare. Përveç kësaj, sistemi ynë i Kavitimit, jo vetëm që shpërthen Celulitin, por gjithashtu përshpejton qarkullimin dhe promovon në mënyrë efektive metabolizmin. Për më tepër, mund të shtrëngojë lëkurën dhe trupin, të evokojë energjinë e muskujve.

  Ndërkohë, mbani një pamje rinore. Sistemi ynë Cavitation përbëhet nga makina pritëse, pjesa e kokës së trajtimit të valëve tejzanor, copa e trajtimit bipolar / Tripolar dhe pjesë të tjera rezervë. Makina pritëse është e pajisur me ekran me kristal të lëngshëm LED Backlight 8 inç dhe çelësa të fillimit. LCD nuk është vetëm për cilësimet, por gjithashtu tregon parametrat dhe kohët e trajtimit.

 • Kuma Shape Body Contouring Machine

  Makinë konturuese për trupin me formë Kuma

  Kuma Shape Body Contouring Device është sistem trajtimi sintetik për reduktimin e dhjamit që kombinon frekuencën e radios, dritën infra të kuqe dhe masazhin mekanik me vakum dhe mekanik, katër teknologji në një makinë.

  Energjia ngroh zonën e trajtuar, duke arritur në depozitat yndyrore nën lëkurë. Qelizat dhjamore janë duke u shkrirë në zonën e trajtuar gjatë trajtimit në mënyrë që të arrihet zvogëlimi i trashësisë së yndyrës.

  Radio frekuenca (RF) me dy rrotulla mund të depërtojë në shtresën prej 0,5-1,5 cm poshtë lëkurës për të punuar në indin dhjamor në mënyrë efektive.

  Drita infra të kuqe mund të ngrohë indin lidhës për të përshpejtuar rigjenerimin e kolagjenit dhe fibrave elastike. Gjithashtu mund të përmirësojë qarkullimin e gjakut dhe qarkullimin e limfës për të nxitur metabolizmin.

  Vakumi i rregullueshëm mund të thithë zonën e synuar në hapësirën midis dy rrotullave që në të vërtetë janë 2 elektroda. Kjo mund ta bëjë trajtimin në mënyrë të saktë dhe efektive.

  Rrotullat automatike gjithashtu masazhojnë zonën e trajtuar për të çliruar lodhjen dhe dhimbjen e muskujve. I gjithë procesi është i ngrohtë dhe shumë i rehatshëm.

 • Mini Kuma Shape Pro 5-In-1 Body Contouring Machine

  Mini Kuma Shape Pro Makinë konturuese për trupin 5-në-1

  Pajisja Mini Kuma Shape Pro 5-Në-1 është e përqendruar në formësimin e trupit, riafirmimin dhe zvogëlimin e dhjamit.

  a) Forma e trupit: Qëllimi është të riformësojmë trupin duke u përqëndruar në zonat problematike. Ajo gjithashtu ofron përmirësim të qarkullimit venoz, kullimin limfatik, stimulimin e kolagjenit dhe elastinës.

  b) Reduktimi i dhjamit: Zvogëlohet nga 70 në 80% të celulitit.

  c) Riafirmimi: Duke zvogëluar shfaqjen e celulitit dhe duke prishur dhjamosjet e lokalizuara, lëkura humbet tonin dhe bëhet paksa e çalë, situatë e cila kundërveprohet nga ky trajtim.

  Pajisja Mini Kuma Shape Pro 5-Në-1 miraton multi-teknologjitë e Kavitimit, Radio Frekuencës, Dritës Infra të Kuqe, Presionit Negativ dhe Roller Mekanik.

 • Kuma Shape Pro 5-In-1 Body Contouring Machine

  Makinë konturuese për trupin Kuma Shape Pro 5-në-1

  Pajisja konturuese e trupit Kuma Shape Pro punon me kombinimin e 5 teknologjive: Frekuenca e Radios, Drita Infrared, Kavitacioni, Presioni Negativ dhe Roller Mekanik.

  Trajtimi është një procedurë jo-invazive, e cila përdor thithjen e presionit negativ të vakumit për të ngritur epidermën, lëkurën dhe dhjamin nënlëkuror, pastaj lidh dhe shtrihet indet lidhëse në korteksin e ndryshëm, i cili mund të prishë yndyrën nënlëkurore dhe shtrëngon enën kapilare, dhe nxit metabolizmin e indeve duke u gjallëruar katër herë. Energjia ngroh zonën e trajtuar duke arritur rreth 43º gradë Celsius, e cila shkakton prodhimin e acideve yndyrore. Acidet yndyrore tretin qelizat dhjamore në zonën e trajtuar gjatë trajtimit. Qelizat yndyrore të rrëzuara do të nxirren jashtë trupit nga qarkullimi normal i metabolizmit.

  Përmes kokat e trajtimit të madhësive të ndryshme, i cili kombinon 5 teknologjitë, kryhet trajtimi, i cili përbëhet nga një seri prej 5 deri në 10 seanca në zonat që do të trajtohen me një kohëzgjatje prej 15 min deri në 2 orë, në varësi të numrit të zonave .