Leave Your Message
Отстранување на акни и отстранување на пигментацијата

Отстранување на акни и отстранување на пигментацијата

Категории на производи
Избрани производи
Aquafacial уред за отстранување на акни и... Aquafacial уред за отстранување на акни и...
01

Aquafacial уред за отстранување на акни и...

2021-03-03
Најновата машина за нега на кожата на лицето 6 во 1 со помош на генератор на h2 o2 ја прави прочистената вода во вода на водородни и јони на кислород, површината на кожата може да произведе H2 молекули, така што клетките на молекулата на водата можат брзо да навлезат во дермисот. За да постигнете ефект на подмладување и избелување на кожата, ви даде свежо лице! Со формирање на вакуумско вшмукување, микро воздушните меурчиња се мешаат со хранлив медиум, преку специјално дизајниран спирален врв кој работи директно на кожата, кој може да ги задржи микро меурите да ја допираат кожата долго време, да ги олупи и истрие мртвите клетки на површните слоеви на кожата. . Со вакуумското вшмукување, микро меурчињата можат да ги отстранат сите нечистотии и мртви честички од кожата, лузни, флеки, да обезбедат трајна исхрана на кожата, да ја направат кожата повеќе влажна и мазна. многу популарен третман за салон за убавина.
Истражување
Детал
Хидро дијамантски пилинг за лице од акни 9 во 1 ... Хидро дијамантски пилинг за лице од акни 9 во 1 ...
01

Хидро дијамантски пилинг за лице од акни 9 во 1 ...

2021-03-03
Мултифункционална Хидро машина за лице со помош на режим на вшмукување вакуум контролирана со интелигентен процес, преку комбинација на производи и опрема, длабинско чистење на кожата и порите од роговиден, акни, митесери и други нечистотии за многу краток временски период. И ја подобрува длабоката апсорпција на прехранбените производи, промовира затегнување на порите, мазна кожа, ја зголемува влажноста на кожата и ја прави вашата кожа белење, навлажнување и добра текстура. Хидрофацијална погодна за сите типови кожа, без инвазивни, без хируршки интервенции, без прекини, дајте ја вашата здрава кожа од внатре кон надвор. Техничка слика за клиниките за HydraDermabrasion, омиленото лице за славните личности за постигнување и одржување на здравјето, тоа е единствената процедура која комбинира чистење, ексфолијација, екстракција, хидратација и антиоксидантна заштита се во едно. Подобрете ги брчките, црните линии, митесерите и акните.
Истражување
Детал
Пренослив SHR IPL уред за отстранување на акни... Пренослив SHR IPL уред за отстранување на акни...
01

Пренослив SHR IPL уред за отстранување на акни...

2021-03-03
Напредната технологија за интензивна пулсна светлина (IPL) нуди различни бранови должини на светлина за неинвазивни и прецизни решенија за третман за да се добијат значителни перформанси со обемни клинички записи. Светлината може да навлезе во дермисот до целното ткиво, кое ќе биде уништено со лесното загревање, потоа проголтано и исфрлено од телото со метаболизам Интензивна пулсна светлина (IPL) во комбинација со технологија за радиофреквенција (RF), која може да ја направи светлосната енергија подлабока. под епидермисот, кршење на патолошката клетка и стимулирање на колагенот за повторно растење, остварување на избелување на кожата и поеластична без несакани ефекти Супер епилацијата (SHR) е поефикасна за големината на дамките од 15x50 mm од обичниот третман со точки. Тој е идеален режим за безболен третман на несаканите влакна на големи површини. Премиум технологијата Оптимална импулсна технологија (OPT) нуди последователна и униформа излезна енергија, како совршен режим на врвна капа, исто така, претставува побезбедна и побрза процедура за третман без време.
Истражување
Детал
Паметен уред за аквафацијална анализа на кожа... Паметен уред за аквафацијална анализа на кожа...
01

Паметен уред за аквафацијална анализа на кожа...

2021-03-03
Интелигентниот систем за управување со ледено сина кожа е да собира слики со детали од кожата на лицето преку камера со микро-досег со висока дефиниција од 10 милиони пиксели во комбинација со технологија за три-спектрално сликање, преку интелигентна дијагноза и анализа на јадрото на моторот на вештачката интелигенција, фини елементи од 8 димензии за откривање проблеми со кожата, а според дијагнозата резултати од приватна приспособена програма за нега на убавина и интелигентна препорака за професионални производи за нега на кожата; Во комбинација со техниките на „ултразвучен нож за лопата“, „меур“, „ултразвучен бран“, „златна радиофреквенција“, „поправка на мраз“ и така натаму, шесте функции за убавина со висока конфигурација сеопфатно управуваат со кожата, ги комбинираат резултатите од ВИ дијагностика на кожата со производи за нега на кожа и други производи за нега на кожата и развивање на муфтија-функционална интегрирана опрема за откривање и управување со кожата.
Истражување
Детал